Náhradní díly do bojleru

Bojlery jsou zařízení, která slouží k ohřevu vody většinou pro koupelny. Kromě elektrických bojlerů a ohřívačů vody existují také plynové, parní nebo teplovodní. My se ale zaměříme na náhradní díly pro elektrické bojlery.

U bojlerů je potřeba si uvědomit, jaká jsou hlavní rizika spojená s jejich používáním a také, že o něco vyšší investice do kvalitnějšího přístroje se vám může vrátit v podobě dlouhodobého bezporuchového provozu.

 

V podstatě se rozlišují dvě základní varianty elektrických ohřívačů vody. Jsou to svisle položené bojlery nebo vodorovně položené bojlery. Svislá varianta je o něco efektivnější, protože ohřívač vody se nachází v dolní části nádržky a teplá voda je odčerpávána shora. Díky tomu se teplá a studená voda tolik nepromíchávají.

 

Elektrickým bojlerům hrozí největší rizika v podobě koroze a vodního kamene. Proto je vhodné vybírat takové, které jsou vybaveny dostatečnou antikorozní ochranou a které lze pokud možno čistit bez úplného vypuštění vody (jsou například vybaveny čisticími otvory.)

 

náhradních dílů na elektrické bojlery se dají vybírat značkové, které jsou určeny pro jednu specifickou značku a typ přístroje – pak je vhodné se ještě před koupí bojleru zamyslet nad tím, jak drahé jsou náhradní díly, poněvadž například ze zahraničí dovezené se mohou poměrně prodražit, nebo lze použít některé univerzální náhradní díly na ohřívače vody.

 

Jaké náhradní díly se mění

 

U bojlerů se dají dokupovat různé náhradní díly, od regulačních termostatů, které mohou sloužit k regulaci teploty vody i jako pojistka proti zamrzání, přes samotná náhradní topná tělesa, indikátory teploty, drobnější díly, jako jsou podložky, relé a příruby až po celé náhradní nádoby ohřívačů vody.

Náhradní díly pro domácí elektrospotřebiče is proudly powered by WordPress | Designed by Web Designer Perth
Free MMORPG | Computer Support Forums | Fat Burning Furnace Review